PL EN

Inspektor ochrony danych osobowych

Sprawdź kto to jest Inspektor Ochrony Danych Osobowych i jak może pomóc twojej firmie

Kiedy należy skorzystać ze wsparcia inspektora ochrony danych osobowych?

Głównym zadaniem inspektora danych osobowych jest weryfikowanie, czy w danym przedsiębiorstwie przestrzegane są wszystkie przepisy związane z ochroną danych osobowych. To bardzo ważny obowiązek, a osoby zatrudnione w firmie często nie mogą samodzielnie zająć się tą kwestią. Konieczna jest bowiem nie tylko świetna znajomość prawa i ciągłe aktualizowanie tej wiedzy. Liczą się też doświadczenie i kompetencje, pozwalające np. sporządzać profesjonalne oceny ryzyka dot. ochrony danych osobowych w konkretnym miejscu.

Prawnie zobowiązane do powołania takiego eksperta są:

  • organy i podmioty publiczne;
  • podmioty, których działalność polega na przetwarzaniu danych osobowych na dużą skalę (przepisy precyzują szczególne kategorie takich danych).
  • podmioty, których działalność polega na monitorowaniu osób, których te dane dotyczą.

 

pracownik pracujący z laptopem

 

Inspektor ochrony danych w Warszawie – jak wygląda współpraca z naszą firmą?

Dysponujemy bogatym doświadczeniem i doskonale znamy przepisy o ochronie danych osobowych, zarówno te krajowe, jak i europejskie. Wiemy, jak wiedzę przekuć na grunt praktyki i jak skutecznie doradzać usługobiorcy oraz monitorować to, czy procesy zachodzące w jego przedsiębiorstwie są zgodne z prawem.

Każdy z naszych klientów jest nieco inny. Staramy się z elastycznością podchodzić do podmiotów, które zdecydowały się nam zaufać. Z myślą o ich indywidualnych potrzebach i ograniczeniach, sporządzamy gruntowne oceny skutków konkretnych działań pod kątem ochrony danych osobowych.

Zatroszczymy się o kontakt z organami nadzorczymi. W przystępny sposób przekażemy klientowi zestaw rzetelnej wiedzy, obejmującej obowiązki w zakresie ochrony danych osobowych. Wspomożemy Państwa w planowaniu kroków, które mają zmniejszać ryzyko codziennych działań i zwiększyć poziom bezpieczeństwa informacji, którymi Państwo administrują. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania związane ze współpracą z naszymi ekspertami.

 

Zapraszamy do JPL Group w Warszawie.

ul. Wrzesińska 12 lok. 27, 03-713 Warszawa
Tel: (+48) 22 841 05 48
Email: biuro@jplgroup.pl